فروشگاه اینترنتی گل و گیاه منصوری
No products in the cart.

خرید بذر گیاهان آکواریومی

خرید بذر گیاهان آکواریومی

منصوری گل برای اولین بار در ایران اقدام به فروش بذر گیاهان آکواریومی به صورت آنلاین کرده است.

در هر کجای ایران که باشید با چند کلیک از طریق اینترنت میتوانید انواع بذر و گیاهان آکواریومی و آبزی رو سفارش بدهید و درب منزل تحویل بگیرید.

در ضمن در قسمت گیاهان آبزی در واقع گیاهان زنده آبزی و آکواریومی هم موجود است و برای خرید گیاهان آبزی اینجا کلیک کنید.

و برای خرید بذر گیاهان آبزی و آکواریومی اینجا کلیک کنید.

اگر آشنایی بار خرید آنلاین ندارید میتوانید به صورت تلفنی یا از طریق تلگرام سفار خود را ثبت کنید . کافیه با این شماره با ما تماس بگیرید 09112866935

همه چیز در مورد گیاهان آبزی را در زیر بخوانید :

طریقه کاشت بذر گیاهان آکواریومی :

کاشت بذر گیاهان آکواریومی کار سختی نیست با یکم دقت و کمی وقت میتوانید گیاهان آکواریومی خوبی پرورش بدهید

اولا زمان کاشت کاشت بذر آکواریوم فصل خاصی ندارد یعنی شما در هر زمان از سال میتواند درون منزلتان این بذرها را بکارید

مقداری خاک کوکوپیت تهیه کرده و درون ظرفی بریزید مثلا (ظروف یکبار مصرف حتما زیر ظرف جند عدد سوراخ کوچک ایجاد کنید ) خاک را خوب اب بدهید به طوری که کاملا خیس شود حالا کافیست بذرها را روی خاک بپاشید و مجددا به آرامی آب بدهید .

درب ظرف پلاستیکی را با نایلون فریزر کاملا ببندید تا رطوبت حفظ شود و حالا باید ظرف را در محلی با دمای بالای 18 درجه بگذارید و تا جوانه زدن بذرها نایلون را بر ندارید

بعداز جوانه زدن توجه کنید که هیچوقت سطح خاک خشک نشود و وقتی جوانه ها کمی بزرگ شدن میتوانید آنهارا به آکواریوم خود انتقال بدهید.

معرفی گیاهان آکواریومی:

گیاهان آکواریومی گیاهانی هستند که از آبهای شیرین مناطق گرم به سایر مناطق انتقال داده شده اند. این گیاهان یا به تنهایی در آکواریوم ها کشت می شوند و یا اینکه همره با ماهیها در آکواریومها قرار می گیرند و از فضولات این حیوانات برای تغذیه خود به عنوان کود استفاده می کنند. گیاه آکواریومی باید دارای 4 ویژگی مهم باشد؛ کوچکی نسبی، رشد نسبی، مقاومت به تغییر شرایط آکواریوم و نیز زیبایی. این گیاهان از نظر محل قرار گرفتن در آکواریوم به 3دسته تقسیم می شوند: گیاهان رو آبی، گیاهان زیر آبی و گیاهان میان آبی.

  1. گیاهان رو آبی: این گیاهان بر روی سطح آب شناور هستد و نیاز به نور مستقیم و شدید دارند. برای تغذیه از ذرات معلق آب استفاده کرده و سبب تمیز نگه داشتن سطح آب می شوند.
  2. گیاهان میان آبی: این گیاهان در لایه میانی آب قرار دارند و تا سطح آب رشد می کنند و ریشه آنها عمق چندانی ندارد. این گیاهان نیاز به بستر ندارند و مواد مورد نیاز خود را با ریشه از آب می گیرند.
  3. گیاهان زیر آبی: این گیاهان معروفترین گیاهان آکواریومی هستند که در بستر ماسه یا خاک قرار می گیرند و ریشه آنها به خوبی در این بستر رشد کرده و استقرار می یابد. از این بستر برای تغذیه خود استفاده می کنند و از این طریق باعث زلال شدن محیط آکواریوم می شوند.

تهیه بستر کشت:

بهترین کف پوش برای این گیاهان مخلوط ماسه شسته شده با سنگریزه است.اگر ماسه به تنهایی به کار رود، باعث می شود که کم کم ماسه ها بر روی هم سفت شده و منافذ بین آنها بسته شود در نتیجه تهویه کم شد و ریشه با کمبود اکسیژن روبرو می شود. وجود سنگریزه به همین منظور به کار می رود ولی باید توجه داشت که سنگریزه ها بزرگ و با زاویه های خشن نباشند چرا که باعث پارگی ریشه گیاه می شوند. از طرفی نباید تنها از شن برای تهیه بستر استفاده نمود زیرا بعد مدتی شنها بر روی هم انبار شده و محکم می شوند و اجازه رشد به ریشه را نمی دهند. از طرفی کاربرد خاک علی رغم مواد مغذی بیشتر آن نسبت به ماسه، توصیه نمی شود زیرا باعث گل آلوده شدن آکواریوم می شوند.

روش کاشت:

برای کاشت گیاه آکواریومی 2راه وجود دارد؛ اول اینکه می توان ظروفی کوچک مانند تشت یا گلدان را انتخاب کرده، از بستر مورد نظر آنها را پر کرده و بعد از کاشت گیاه داخل آن، آن را داخل آکواریوم قرار داد و یا کل کف آکواریوم را با بستر تهیه شده پوشاند و بعد گیاه را داخل آن قرار داد. از آنجایی که گیاهان، عمق متفاوتی از ریشه ها را دارند پس بهتر است در این روش، عمق بستر یک طرف زیاد باشد و کم کم به طرف دیگر شیب شده و عمق آن کم شود بنابراین در زمان کاشت، گیاهانی که ریشه عمیق دارند، در قسمت عمیق بستر کشت می شوند و گیاهانی که ریشه کوچک دارند در قسمت کم عمق.

نگهداری:

PH آب آکواریوم باید خنثی باشد و دما، دمای معمولی اتاق تا 25 درجه سانتیگراد کافیست. بهتر است در جایی قرار گیرد که نور طبیعی وجود دارد چون این نور در مقایسه با نور مهتابی، چرخه زندگی گیاه و ماهی ها را بهتر تنظیم می کند. باید توجه داشت که استفاده از نمک و داروها برای درمان ماهی بیمار در آکواریوم، باعث پوسیدگی این گیاهان می شود پس اگر یک ماهی مریض شد، بهتر است آن را به ظرف دیگر انتقال داده، در آن ظرف تحت درمان قرار گیرد و وقتی بیماری آن رفع شده، دوباره به آکواریوم برگردد.

لطفا مطالب منصوری گل را بدون ذکر منبع منتشر نفرمائید.

تصاویر برخی از گیاهن زنده و بذر گیاهان آبزی موجود در سایت منصوری گل

برای خرید گیاهان آبزی اینجا کلیک کنید.

و برای خرید بذر گیاهان آبزی و آکواریومی اینجا کلیک کنید.

یا با ما در تماس باشید

شماره تلگرام 09903170072

 

0198234245432425454353453544

0379037803800361036003050294030603020303

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*