فروشگاه اینترنتی گل و گیاه منصوری
No products in the cart.

گرانترین گل جهان( ملکه شب)

گرانترین گل جهان( ملکه شب):

ملکه شب با نام علمی Epiphyllum oxypetalum از خانواده Cactaceae ،   گونه ای از خانواده کاکتوس است که از سریلانکا منشا گرفته است و در آنجا “به گل آمده از بهشت” نامیده میشود.

در هند Brahma Kamalam نامیده می شود و بعده به عنوان الهه خلقت هندو نامگذاری شد یعنی خداوندگار براهما. همچنین هندیها معتقدند که آرزوهای افراد را وقتی که گلها شکوفا می شوند، برآورده میکند. ساقه آن افراشته، بالارونده با شاخه های فراوان و حالت استوانه ای دارد. گلهای آن بسیار زیبا و معطر هستند که همزمان با غروب آفتاب شروع به باز شدن می نمایند، کم کم عطر خود را در فضا پخش می کنند گلهای ان به رنگ سفید مایل به زرد است. این گلها تنها در شبا باز می شوند و با طلوع آفتاب کم کم بسته خواهند شد چون گیاهی بسیار زیبا و همین طور گران قیمت هم هست و از طرفی بخاطر شب شکوفا بودنش به آن ملکه شب می گویند.

تکثیر:

تکثیر این گیاه از طریق قلمه صورت میگیرد و بذر صورت میگیرد .

تکثیر از طریق قلمه : برای این منظور قلمه را در جای خشک و خنک قرار دهید تا کالوس تشکیل شود که ممکن است دو هفته طول بکشد که بستگی به سطح برش دارد. خانواده کاکتوسها به پوسیدگی حساس هستند پس در زمانی که قلمه کشت شد باید توجه داشت که آبیاری بیش از حد صورت نگیرد. در زمانی که گیاه در خزانه هست دما باید بین ۲۳۱۸ درجه سانتیگراد باشد. در اوایل کشت قلمه را غبارپاشی نمایید و قلمه نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد.

نیازهای محیطی:

محل کشت آن نباید نور مستقیم خورشید وجود داشته باشد چون باعث سوختگی آن میشود. تحمل زیادی به سرما ندارد و حداقل دمایی را که میتواند تحمل کند، ۴درجه سانمتیگراد است. این گیاه به آبیاری منظم نیاز دارد و در طول تابستان نیاز آبی آن بیشتر است در پاییز آبیاری باید کم شود و در زمستان هم همین روال باید در پیش گرفته شود و دوباره با شروع بهار آبیاری را کم کم زیاد نمود. بستر آن باید غنی از مواد غذایی و با زهکش مناسب باشد.

گرانترین گل جهان گرانترین گل جهان( ملکه شب)

 

 

 

 

 

 

 

منصوری گل

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*