نکاتی مهم در مورد کاشت بذر تابستان

نکاتی مهم در مورد کاشت بذر تابستان

سلام و عرض ادب به شما عزیزان

امروز میخوایم در مورد کاشت بذر در فصل گرم سال نکاتی را خدمتتان عرض کنیم

همانطور که میدانید بذر اغلب گیاهان دائمی را میتوانید در تمام فصول بکارید. اما خیلی از شما ها با مشکل سبز نشدن بذرها در فصل گرما روبرو هستید.

کاشت بذر در فصل گرما امکانپذیر است به شرطی که مواردی که میگیم رو رعایت کنید.

البته لازم به ذکر هستیم که هر بذری را نمیتوانید در هر فصلی بکارید. گلهای فصلی باید در فصل مناسب همان فصل کاشته شوند. اما اغلب بذر گلهای دائمی مثل حسن یوسف گل سنگ و … را میتوانید در هر فصلی بکارید و صحبت ما امروز در مورد کاشت بذر گلهای دائمی هست.

باتوجه به بالا بودن درجه دما در تابستان امکان سبز شدن بذرها خیلی کم میباشد.پس باید شرایطی فراهم آورید که هم دمای محیط کاهش یابد و هم نور شدید به خزانه بذرهای شما نتابد.

همانطور که میدانید فصل بهار بهترین زمان سبز شدن اغلب بذرها هست پس اگر قرار است در فصل تابستان بذری بکارید باید در شرایط آب و هوایی مثل بهار اقدام به کاشت بذر نمائید.

برای کاشت بذر در این فصول باید مکانی را انتخاب نمایید که نسبت به دمای عادی بیرون کمی خنکتر باشد و تابش آفتاب هم کمتر باشد.

بهترین مکانهایی که میتوانید خزانه کاشت بذرتان را در آنجا قرار دهید زیر سایه درختان – در کنار دیوار حیاط زیر سایبان.

نکته مهمی که در این باره باید رعایت شود آبیاری منظم خزانه است. با توجه به اینکه در فصول گرم سال آب زود تبخیر میشود پس خاک خزانه شما هم زودتر خشک میشود در نتیجه باید ابیاری طوری باشد که نگذارید رطوبت خاک از دست برود مخصوصا ۱۰ یا ۱۵ روز اول کاشت بذر.

با کمی دقت و حوصله میتوانید در فصول گرم هم اقدام به کاشت بذر نمائید.

انتشار مطالب سایت منصوری گل با ذکر منبع بلامانع میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =